Znacznik: wskazówki

Światowy Dzień Kota

8 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Kota. Tego dnia poza tym, że możemy świętować razem z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, jest to także czas na poszerzenie wiedzy na temat kotów. Z okazji Światowego Dnia Kota przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą uszczęśliwić Twojego pupila.

Wielkanocne zajączki, nie tylko od święta

W okolicach świąt Wielkanocnych, wiele dzieci zaczyna marzyć o pluszowym i miękkim króliczku. Może się wydawać, że zwierzęta te nie wymagają szczególnej opieki, czy uwagi. Jednak bycie właścicielem królika, to także ogromna odpowiedzialność. Zebraliśmy, więc kilka informacji i wskazówek, jak opiekować się takim króliczym przyjacielem, a także listę kilku ważnych chorób, które mogą pojawić się u królików.

Adopcja szczeniaka przed i po - wskazówki na pierwsze 30 dni

W życiu adoptowanego szczeniaka pierwsze tygodnie u nowego opiekuna są kluczowe, ponieważ doświadczenia nabyte w tym okresie zadecydują o przyszłości wspólnego życia z rodziną. Warto jest przygotować się na przybycie nowej istoty już przed adopcją, zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej.

Królik w domu

Zanim zdecydujesz się na zakup/adopcję królika, którego wymarzyło sobie Twoje dziecko, zastanów się dobrze nad tym, czy na pewno wszyscy członkowie rodziny są na to gotowi. Króliki to bardzo delikatne stworzenia, wymagają także sporo uwagi i opieki. Może okazać się, że obowiązki te przejdą głównie na Ciebie.