Znacznik: właściciel

Właściciele zwierząt lepiej radzą sobie z zimowym przygnębieniem

Styczeń dobiega końca – czy Wy również macie wrażenie, że ten miesiąc był dłuższy niż pozostałe? Czujecie się przygnębieni, markotni, mniej zainteresowani rzeczami, które lubicie? Nie jesteście sami! To normalne czuć większe zmęczenie czy mniej pozytywnych emocji o tej porze roku – szczególnie biorąc pod uwagę obecne okoliczności związane z sytuacją epidemiologiczną. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na poprawę samopoczucia – jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, masz pod ręką wyjątkowe źródło wsparcia i miłości, nawet w tych trudniejszych chwilach.

Światowy Dzień Kota

8 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Kota. Tego dnia poza tym, że możemy świętować razem z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, jest to także czas na poszerzenie wiedzy na temat kotów. Z okazji Światowego Dnia Kota przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą uszczęśliwić Twojego pupila.

Wielki Słownik Języka Kociego - Co mówi Twój kot

Jak powszechnie wiadomo, to nie człowiek jest właścicielem kota, lecz raczej na odwrót. Dlatego warto wiedzieć, co oznacza miauczenie, mruczenie i mowa ciała, by móc lepiej odczytywać jego życzenia.

5 objawów zapalenia ucha u psa

W porównaniu z człowiekiem uszy psa są znacznie większe. Psy mogą mieć bardzo duże małżowiny uszne a ich kanały słuchowe są istotnie dłuższe niż u ludzi i zazwyczaj są zagięte, podczas gdy ludzkie są krótkie i proste. Zatem wszystkie choroby uszu są dla psów bardzo nieprzyjemne, zresztą tak samo jak dla nas, choć proporcjonalnie problem jest zdecydowanie u psów bardziej widoczny. Jednym z najczęściej spotykanych problemów związanych z psimi uszami jest zapalenie ich zewnętrznej części, czyli małżowiny usznej i kanału słuchowego zewnętrznego.