Znacznik: informacje-dla-wlasciciela

28 września – Światowy Dzień Wścieklizny Razem możemy zmniejszyć liczbę przypadków tej choroby

Wścieklizna nie jest chorobą egzotyczną – w Europie wciąż jeszcze jest ona obecna. Stale występuje wśród dzikich zwierząt i mogą się nią zarazić zwierzęta domowe. Wścieklizna to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób odzwierzęcych na świecie. Czy wiesz, że wścieklizna zabija prawie 30 000 dzieci rocznie? Możesz pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się tego niebezpiecznego wirusa! Dowiedz się więcej i zacznij zwiększać świadomość dotyczącą tej choroby w swoim otoczeniu, by świat stał się lepszym miejscem.

Dzień Odpowiedzialnego Właściciela Psa: 3 wskazówki, jak chronić swojego pupila

Mieszkanie z psem to nie tylko przyjemność, ale także przywilej i ogromna odpowiedzialność. Posiadanie psa nie polega jedynie na zapewnianiu mu pożywienia, wody i legowiska, na zabawie w aportowanie i nauce sztuczek. Bardzo ważnym zadaniem jest także dbanie o jego zdrowie. Przedstawiamy 3 kluczowe kwestie związane z ochroną zdrowia Twojego ukochanego przyjaciela i zapraszamy do zapoznania się z przydatną infografiką znajdującą się na końcu artykułu.

Światowy Dzień Chorób Odzwierzęcych: jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci oraz zwierząt domowych podczas wakacji

Pozytywny wpływ zwierząt domowych na nasze dzieci jest niezaprzeczalny. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności i empatii, mogą także pomagać im w socjalizacji oraz w radzeniu sobie z lękiem. Z okazji Światowego Dnia Chorób Odzwierzęcych chcielibyśmy zastanowić się nad zdrowotnymi aspektami posiadania zwierzęcia oraz przekazać jak chronić naszego pupila przed różnego rodzaju pasożytami, takimi jak pchły czy kleszcze, oraz różnymi chorobami, które mogą przenosić te stawonogi, a które mogą być potencjalnie niebezpieczne także dla naszych dzieci. Chociaż możliwość narażenia na choroby odzwierzęce może wydawać się niepokojąca, dobra informacja jest taka, że glisty, tasiemce czy leptospiroza a także najbardziej niebezpieczne zoonozy, takie jak wścieklizna, wcale nie muszą stanowić dla nas poważnego zagrożenia. Możemy im łatwo im zapobiec stosując kilka prostych profilaktycznych kroków.

Pchły i kleszcze zimą

Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się jak długo zabezpieczać swojego pupila przed pasożytami zewnętrznymi? Czy czekasz na minusowe temperatury i wtedy zaprzestajesz podawania preparatu na pchły i kleszcze? Jeśli jesteś jedną z osób, która nie zabezpiecza swojego pupila przed ektopasożytami zimą, okazuje się, że popełniasz duży błąd! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ochrony swojego czworonożnego przyjaciela w okresie jesienno-zimowym, przeczytaj nasz artykuł! Twój pupil może się zetknąć z wieloma pasożytami zewnętrznymi praktycznie o każdej porze roku. Niebezpieczne dla niego mogą teraz być między innymi pchły i kleszcze.