Aktualne informacje

Właściciele zwierząt lepiej radzą sobie z zimowym przygnębieniem

Styczeń dobiega końca – czy Wy również macie wrażenie, że ten miesiąc był dłuższy niż pozostałe? Czujecie się przygnębieni, markotni, mniej zainteresowani rzeczami, które lubicie? Nie jesteście sami! To normalne czuć większe zmęczenie czy mniej pozytywnych emocji o tej porze roku – szczególnie biorąc pod uwagę obecne okoliczności związane z sytuacją epidemiologiczną. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na poprawę samopoczucia – jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, masz pod ręką wyjątkowe źródło wsparcia i miłości, nawet w tych trudniejszych chwilach.

5+3 WSKAZÓWKI, JAK CHRONIĆ ZWIERZĘTA DOMOWE PRZED ZMIANAMI SEZONOWYMI

Ze względu na cieplejszą pogodę, w naszym lokalnym środowisku mnożą się pasożyty, a liczba chorób rośnie. Zmieniające się warunki pogodowe narażają nasze zwierzaki na problemy związane z przenoszeniem nowych patogenów przez pasożyty zewnętrzne rozprzestrzeniające się w nowych regionach i innych warunkach; istnieje również ryzyko wystąpienia problemów behawioralnych. Nie ma jednak powodów do paniki – możemy chronić nasze zwierzęta, stosując całoroczną ochronę i pamiętając o kilku przydatnych wskazówkach.

Jak sprawić, by Twój pupil nie stał się Grinchem? Przydatne wskazówki na Gwiazdkę bezpieczną dla zwierząt

Boże Narodzenie to ekscytujący, szczególny okres w roku nie tylko dla nas, ale także dla naszych pupili. Im bliżej świąt, tym bardziej stajemy się zajęci, a w naszych domach powoli pojawia się coraz więcej ozdób i prezentów, co sprawia, że nasze zwierzaki stają się jeszcze bardziej ciekawskie niż zwykle. Ale odkrywając wszystkie te nowości, mogą łatwo wpaść w tarapaty. W tym artykule podzielimy się z Wami wskazówkami, jak zabezpieczyć naszych pupili podczas tego wyjątkowego święta.

Listopad to Światowy Miesiąc Walki z Cukrzycą: szacuje się, że w Polsce cierpi na nią prawie 26 000 psów i 33 500 kotów

Cukrzyca to choroba, na którą chorują również zwierzęta domowe: szacuje się, że dotyka ona 1 na 200 kotów i 1 na 300 psów.1,2 W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Miesiąc Cukrzycy. Wiek, otyłość, genetyka, rasa, niektóre terapie farmakologiczne oraz niektóre choroby narażają Twoje zwierzę na większe ryzyko. Prezentujemy 5 porad dotyczących rozpoznawania objawów cukrzycy i opieki nad chorym futrzakiem.
Mam psa Mam kota Mam królika
Właściciele zwierząt lepiej radzą sobie z zimowym przygnębieniem 5+3 WSKAZÓWKI JAK CHRONIĆ ZWIERZĘTA DOMOWE PRZED ZMIANAMI SEZONOWYMI Jak sprawić by Twój pupil nie stał się Grinchem? Przydatne wskazówki na Gwiazdkę bezpieczną dla zwierząt Listopad to Światowy Miesiąc Walki z Cukrzycą: szacuje się że w Polsce cierpi na nią prawie 26 000 psów i 33 500 kotów pies - Pierwsze kroki pies - Częste choroby pies - W lecznicy weterynaryjnej pies - Wskazówki i porady kot - Pierwsze kroki kot - Częste choroby kot - W lecznicy weterynaryjnej kot - Wskazówki i porady królik - Pierwsze kroki królik - Częste choroby królik - W lecznicy weterynaryjnej królik - Wskazówki i porady Informacje dla właściciela Będę właścicielem zwierzęcia Najpopularniejsze zwierzęta