Wiosenne ćwiczenia z ukochanym zwierzakiem – 5 przykładów, jak uprawiać sport ze swoim psem

Nadeszła wiosna. Nie tylko my chcemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, także nasze psy mają większą ochotę na aktywny czas na zewnątrz. Podczas zimy nasz pies mógł się trochę rozleniwić, lub nawet przybrać na wadze, dlatego też, jeśli pogoda nam sprzyja, warto zachęcić go do zwiększonej dawki ruchu. Możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i uprawiać sport, podczas gdy nasz pies będzie czuł się dobrze na świeżym powietrzu.

wiczenia z ukochanym zwierzakiem - 5 przykładów, jak uprawiać sport ze swoim psem

1. Wybierz się na wycieczkę


Jeśli jesteś jednocześnie właścicielem psa oraz lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, możecie, razem ze swoim czworonożnym przyjacielem, stać się idealnymi kompanami do pieszych wypraw. Nie zapominaj o odpowiednim sprzęcie i dobrze przygotuj się do planowanej wycieczki. Jeśli wybierasz się na dłuższą wyprawę, możesz zabrać ze sobą małą apteczkę pierwszej pomocy, zawsze miej przy sobie wystarczającą ilość wody i pilnuj, żeby Twój pies się nie odwodnił. Pamiętaj, że Twój pies ma czułe i wrażliwe łapy, więc staraj się unikać trudnych terenów, takich jak ostre skały lub gęste zarośla. Na dłuższe wycieczki świetnie sprawdzają się specjalne buty ochronne. Zanim jednak zabierzesz swojego psa na taką wyprawę, powinieneś wyszkolić go, aby podążał za tobą na szlakach turystycznych. Niektóre psy nie mogą być długodystansowymi piechurami, dlatego skonsultuj się z lekarzem weterynarii, jeśli nie masz pewności czy Twój pies nadaje się na takie wycieczki.

2. Ćwicz „dogę” ze swoim psem


Doga to słowo, które powstało z połączenia „dog” i „joga” i oznacza praktykowanie jogi ze swoim psem. Coraz więcej miejsc oferuje taki rodzaj ćwiczeń w swoim repertuarze, w ten sposób możesz cieszyć się ulubioną aktywnością, razem ze swoim pupilem. Ten rodzaj jogi nie polega na cichym relaksie, głębokim skupieniu, czy koncentracji, ponieważ Twój futrzasty przyjaciel wymaga sporo uwagi podczas praktykowania, ale przynosi także sporo korzyści dla Twojego psa. Wspólne rozciąganie zbliża was do siebie, pomaga umocnić waszą wspólną więź i może okazać się znacznie przyjemniejszym zajęciem, niż zwykła joga.

3. Wspólne bieganie


Prawdopodobnie bieganie to najbardziej znany sport, który możesz uprawiać ze swoim psem. Bieganie przynosi wiele korzyści, nie tylko dla ciała, ale także dla ducha. Pomaga zmniejszyć stres, zwłaszcza, gdy dodasz do niego trochę zabawy i udasz się do pobliskiego parku lub lasu ze swoim czworonożny przyjacielem. Wiele psów to urodzeni biegacze, ale nie wszystkie. Dlatego uważaj, zacznij delikatnie, wybierz teren do biegania z głową i chroń łapy swojego psa, kiedy biegasz po twardej nawierzchni. Bieganie daje gwarancję przyjemnego zmęczenia i niezapomniany widok Twojego psa, którego oczy są pełne wdzięczności po przyjemnym wysiłku.

4. Pobaw się w Geocaching


Złap swojego smartfona i zabierz swojego psa na współczesne poszukiwanie skarbów. Twój towarzysz oraz poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS są gwarancją wspaniałej przygody, którą możesz zaplanować na weekend. Za pomocą prostej aplikacji możesz szukać ukrytych celów i mieć niesamowitą frajdę ze znalezienia kolejnego skarbu. Nikt nie jest lepszym towarzyszem w poszukiwaniu skarbów, niż Twój pies!

5. Wycieczka rowerowa


Wiosną ścieramy kurz z naszych rowerów i chętnie wybieramy się na rowerowe wycieczki. Ten rodzaj aktywności może być wielką przyjemnością także dla Twojego psa. W przypadku szczeniaków i starszych psów, możesz użyć koszyka lub przyczepki rowerowej, która zapewni im przygodę na świeżym powietrzu i jednocześnie oszczędzi im nadmiernego wysiłku. Kiedy Twój pies biegnie przy rowerze, zawsze zwracaj uwagę na prędkość, oraz na to, żeby nie przesadzić z odległością, ponieważ może to być zbyt męczące dla Twojego przyjaciela. Przed udaniem się na dłuższą wycieczkę, należy nauczyć swojego psa biegania przy rowerze.

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…