Walentynki z naszymi pupilami – 5 zabawnych sposobów, aby okazać im naszą miłość

Walentynki są wyjątkowym dniem w roku, podczas którego okazujemy swoje uczucia i zwracamy większą uwagę na tych, których kochamy. Zwierzęta okazują nam swoją bezwarunkową miłość przez cały rok, dlatego też naszym obowiązkiem, jako ich opiekunów, jest okazanie im szczególnej troski właśnie podczas tego dnia. Aby podpowiedzieć Wam, jak odwdzięczyć się swojemu pupilowi za niedozgonną miłość, przygotowaliśmy 5 propozycji wspólnego spędzenia czasu, podczas tego wyjątkowego dnia.

1.Wspólna randka
Podczas gdy, większość ludzi, jako idealną randkę na walentynki wyobraża sobie romantyczną kolację w blasku świec , to czy długi spacer, albo ciekawa wycieczka za miasto z psem i drugą połówką może okazać się równie romantyczna. Jeśli Twój pies jest bardzo towarzyski i ma swojego ulubionego partnera do zabaw, zaproś ich na wspólny spacer! W tym dniu doceniamy tych, których kochamy- w przypadku opiekunów psów, ich futrzasty przyjaciel nie powinien zostać pominięty!

2. Stwórz wspomnienia
Zakochana para, robiąca sobie wspólne selfie, to częsty widok w dniu św. Walentego. Sprzedaż ramek do zdjęć również wzrasta w tym okresie. Dlaczego by nie wykorzystać tej okazji do stworzenia wspaniałego wspomnienia naszego pupila? Zorganizuj profesjonalną sesję zdjęciową dla swojego futrzastego przyjaciela i uwiecznij na zawsze jego zabawne miny, czy wesołe podskoki. Jeśli trudno będzie Ci znaleźć w okolicy profesjonalnego fotografa, sama/sam spróbuj zorganizować małą sesję zdjęciową w swoim własnym domu. Upewnij się tylko, aby Twój pupil otrzymał dodatkowe smaczki i porcję dodatkowego ruchu po dłuższym pozowaniu przed obiektywem.

3. Podaruj prezent

Bukiet czerwonych róż, czy słodki miś prawdopodobnie nie zostaną docenione przez Twojego pupila. Ale skoro tego dnia większość z nas podarowuje sobie drobne prezenty, dlaczego nie zrobić tego samego dla naszego futrzastego przyjaciela? Zabawki, przysmaki albo nowe posłanie to wspaniały sposób, żeby okazać psu, czy kotu naszą miłość i troskę.

4. Dziel się miłością

Osoby, którym się poszczęściło i mają obok siebie czworonożnego przyjaciela, bardzo dobrze wiedzą jak ogromne znaczenie ma jego obecność w ich codziennym życiu. Aby oddać trochę miłości, którą otrzymujemy od naszych domowych przyjaciół, dobrym pomysłem byłoby zgłosić się do lokalnego schroniska i pomóc w pracy tym, którzy pomagają ludziom znaleźć ich ukochanego zwierzaka. Jeśli nie dysponujesz wolnym czasem, albo Twoje lokalne schronisko nie przyjmuje wolontariuszy do pracy, rozważ dokonanie niewielkiej darowizny – dla Ciebie jest to niezwykle proste, a często jest to jeden z najbardziej docenianych rodzajów wsparcia.

5. Uważaj na swoje zwierzęta
Wśród tych wszystkich czerwonych róż, pudełek z czekoladkami, romantycznych momentach w towarzystwie świec, najważniejsze jest to, aby nasze zwierzęta były bezpieczne. Tak samo jak podczas świąt Bożego Narodzenia, także podczas walentynek może dojść do przykrego incydentu z udziałem czekolady, kwiatów i innych dekoracji. Dlatego zawsze uważaj na swojego pupila i trzymaj od niego z daleka niebezpieczne przedmioty. Trzymanie w pobliżu atrakcyjnej zabawki, to dobry sposób na odwrócenie uwagi od potencjalnie niebezpiecznych rzeczy.

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…