Światowy Dzień Psa – Rekordy Guinnessa ustanowione przez psy

Psy to nie tylko udomowione zwierzęta, ale także czworonożni członkowie naszych rodzin. Ich misje są bardzo zróżnicowane: znamy psy rodzinne, psy, które codziennie bezinteresownie pracują każdego dnia, aby ratować życie, czy zapewnić nam bezpieczeństwo lub pomagając osobom niepełnosprawnym.

Wiele psów codziennie naraża swoje życie na niebezpieczeństwo współpracując z ochroną, policją, wykrywając ładunki wybuchowe, narkotyki, wydobywając ludzi z lawin, zawalonych budynków. Niektóre psy pomagają nam wykrywając nowotwory czy przewidując atak padaczkowy. 21 lipca przypada Światowy Dzień Psa, który ustanowiono by uhonorować wszystkie psy, bez względu na rasę czy dokonania. Z tej okazji przedstawiamy 5 rekordów Guinnessa, które zostały ustanowione przez psy!1

1. Największa liczba piłek tenisowych trzymanych w pysku Ulubionym zajęciem każdego psa jest wspólna zabawa ze swoim opiekunem. Augie, golden retriever, był tak podekscytowany wspólną zabawą, że zebrał i trzymał w pysku 5 piłek tenisowych na raz. Stało się to w 2013 roku w USA, a rodzina psa, Millerowie, są niezwykle dumni z tego wyczynu. Augie został rekordzistą w tej dziedzinie.

2. Najcięższy pies
Niektóre rasy psów są małe i puszyste, inne duże i muskularne. Najcięższy pies może ważyć tyle co dorosły mężczyzna. Rasy te to mastif angielski i bernardyn. Samce tych ras mogą ważyć 77-91 kg. Mastiff o imieniu Aicama Zorba of La Susa z Londynu jest uważany za największego psa świata. W 1989 osiągnął 155 kg masy ciała. Pamiętaj, aby zawsze utrzymywać wagę swojego psa w normie właściwej dla danej rasy. Otyłość może skrócić życie Twojego psa i zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób takich jak cukrzyca, niewydolność serca czy choroba zwyrodnieniowa stawów.

3. Najdłuższe uszy
Istnieje wiele typowych kategorii w księdze rekordów Guinnessa takich jak „najwyższy”, „najmniejszy”. Czasami możemy znaleźć dużo bardziej zabawne przykłady, takie jak najdłuższe uszy psa na świecie. Rekordzistą w tej dziedzinie jest Tigger, bloodhound, którego prawe ucho miało długość 34,9 cm a lewe 34,2 cm. Tigger zdobył bardzo wiele tytułów wystawowych i ponad 180 nagród jako najlepszy pies w swojej rasie a także został wprowadzony do galerii sław Bloodhounda w 2003 roku.

4. Najwyższy pies w historii
Trudno w to uwierzyć, ale są psy, które są tak wysokie jak 5-6 letnie dziecko. Najwyższym psem w historii jest Zeus, dog niemiecki, który ma 111,8 cm wzrostu mierzonego w kłębie, stojąc na czterech łapach. Gdy stoi na dwóch tylnych łapach osiąga ponad 220 centymetrów, więc może spoglądać na swoich właścicieli z góry. Zeus ważył 70,3 kg i zjadał 6-7 kg jedzenia tygodniowo.

5. Największa ilość piłek złapanych przez psa łapami w ciągu jednej minuty
Wiadomo, że psy są naprawdę dobre w grach w piłkę. Psy uwielbiają chwytanie, piłkę nożną lub inne aktywności związane z piłkami. Purin, beagle, jest naprawdę dobrym bramkarzem, więc jeśli potrzebujesz takiego dla swojej drużyny piłkarskiej, nie wahaj się zabrać go ze sobą. Purin złapała łapami 14 piłek w ciągu 1 minuty i ustanowiła rekord Guinnessa. Jeśli Purin będzie na boisku grała w Twojej drużynie, na pewno wygrasz mecz.

Niezależnie od tego czy mamy duże, małe, ciężkie czy lekki psy, niezależnie czy są rasowe czy nie, musimy odpowiednio dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Ufają nam, kochają nas, sprawiają, że nasze życie jest szczęśliwsze. Dajmy im wszystko co możemy, nie tylko w Światowy Dzień Psa.

1. https://www.guinnessworldrecords.com/records/showcase/animals/dogs/

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…

Obserwuj nas: