Czworonożna niania – rasy psów przyjazne dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem nowego zwierzaka do swojej rodziny i jednocześnie szukasz towarzysza zabaw dla swoich dzieci, dobrym wyborem będzie pies, który nie tylko jest bardzo cierpliwy, ale także będzie mógł ich czegoś nauczyć.

asy psów dla dzieci - 7 najbardziej cierpliwych psów rodzinnych

Tym razem pomożemy dokonać słusznego wyboru, spośród dużych ras. Niektóre z nich mogą wydać się przerażające na pierwszy rzut oka, ale uwierzcie nam, będą najlepszymi nianiami.

Bernardyn

Jest powód, dla którego odrywają główną rolę w filmach familijnych. Bernardyn był nianią dla dzieci w “Piotrusiu Panie”, jednej z ulubionych powieści z naszego dzieciństwa. Ten olbrzymi pies jest naprawdę pełen miłości i troski, jest bardzo cierpliwy i zrelaksowany. Kocha swojego właściciela, ale źle znosi samotność, więc dom z liczną rodziną to idealne dla niego miejsce. Ich edukacja powinna rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe, ponieważ mówimy o ogromnym psie, który waży 40-50 kg nawet w młodym wieku, więc może mieć tendencję do przejmowania kontroli, czemu należy oczywiście zapobiegać.

Golden Retriever

To także wspaniały przedstawiciel grupy przyjaznych rodzinie psów, uwielbia przebywać na łonie natury i pływać, dzięki czemu możemy zabrać go ze sobą na rodzinne wyprawy. Co więcej, jego instynkt opiekuńczy jest ogromny, co szczególnie sprawdza się w przypadku dzieci i swoich właścicieli. Jest cierpliwym, spokojnym zwierzęciem, odpowiednim dla mniejszych dzieci.

Labrador Retriever

Jest jednym z najbardziej popularnych psów rodzinnych i jest ku temu dobry powód, ponieważ słynie ze swojej mądrości, jest spokojnym i bardzo lojalnym zwierzęciem ze stabilnym charakterem, ale jednocześnie bardzo zabawnym i opiekuńczym. Gorąco polecamy tego psa dla rodzin z osobami starszymi, potrzebującymi pomocy oraz dla rodzin z dziećmi. Labradory uwielbiają zabawę i są niesamowicie cierpliwe: bez problemu tolerują pieszczoty i “tarmoszenie” przez dzieci. Ponadto, mogą być przydatne w edukacji dzieci i rozwijaniu poczucia odpowiedzialności, ponieważ wymagają dużej ilości spacerów i opieki.

Dog niemiecki

Naprawdę nie należy do małych psów, ale jest absolutnie kochającym dzieci psem, opiekuńczym, lojalnym oraz instynktownie patrzy na Twoje dzieci jak na własne. Polecamy go raczej dla dzieci w wieku powyżej czterech lat, ponieważ wymaga wiele uwagi i jeśli nie poświęcimy mu jej wystarczająco dużo, może zniszczyć niektóre rzeczy w domu. Pamiętaj, żeby wybrać szczeniaka, abyś mógł go odpowiednio wychować, a on od początku będzie mógł przyzwyczaić się do bliskości dzieci.

Buldog

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się być zbyt przyjacielski, ale to tylko pozory- bardzo lubi dzieci. Nie jest agresywny, wręcz przeciwnie, jest bardzo lojalnym towarzyszem. Hodowcy twierdzą, że przy odpowiedniej edukacji, pies ten może stać się prawdziwym aniołem stróżem, poświęcając nawet własne życie dla bezpieczeństwa swojego właściciela. Nie polecamy trzymać buldoga w mieszkaniu, ponieważ uwielbia duże przestrzenie i sporo ruchu.

Collie

To także klasyczny przykład psa rodzinnego. Collie uważany jest za jedną z mądrzejszych ras. Początkowo hodowany jako pies pasterski, więc instynktownie jest opiekuńczy, uwielbia się bawić, a ze względu na swoje pochodzenie czasami próbuje przewodzić swojej rodzinie. Opiekuje się dziećmi, jak własnymi, prawie zawsze jest przy nich i obserwuje, czy wszystko z nimi jest w porządku.

Wilczarz irlandzki

Wilczarze wykorzystywane były pierwotnie do polowań na wilki. Dziś, ten łatwo przystosowujący się pies jest wspaniałym rodzinnym kompanem, który wprost uwielbia dzieci. Wilczarze są bardzo łagodne i delikatne, jeśli chodzi o małe dzieci, ale ze względu na swoje ogromne rozmiary i wagę, mogą niechcący przygnieść lub wystraszyć malutkie dzieci. Najlepszym miejscem dla wilczarza będzie zatem dom z rodziną ze starszymi dziećmi. Mimo, że są bardzo cichymi, spokojnymi psami, lubiącymi spędzać czas na podłodze w domu, nie poleca się ich trzymać w małym mieszkaniu.

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…