Boże Narodzenie dla zwierząt – 5 sposobów na to, aby święta, także dla Twojego pupila, były wyjątkowe

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, wszyscy przygotowują się na ten wyjątkowy czas, spędzony w blasku świec, w otoczeniu prezentów, spotkań rodzinnych oraz pysznych potraw. Nasz pupil również odczuwa magię świąt. Zadarza się także, że pod choinką znajdzie się także mały prezent dla psa lub kota. Oprócz tego jest jeszcze kilka rzeczy, które sprawią, że święta będę wyjątkowe także dla Twojego pupila. Oto 5 sposobów na to, aby święta były wyjątkowe dla naszych futrzastych przyjaciół.

1. Dbaj o ich bezpieczeństwo

Świąteczne dekoracje, takie jak świeczki, lampki choinkowe, mrugające światełka są bardzo potrzebne, aby wprowadzić nas w świąteczny nastrój, jednak jeśli w domu są zwierzęta, musimy uważać, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ozdoby choinkowe, takie jak bombki, powinny wisieć jak najwyżej, aby nasze psy lub koty nie miały do nich dostępu. Jemioła także często używana jest do dekoracji naszego mieszkania. Powinniśmy powiesić ją w miejscu niedostępnym dla naszych zwierząt, ponieważ jest dla nich toksyczna.

2. Wychodź z psem na dodatkowe spacery

Po dłuższym spędzeniu czasu w domu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, na pewno miło będzie wyjść na świeże i zimowe powietrze i może nawet pobawić się troche w śniegu (jeśli spadnie). Nasz pies na pewno będzie bardzo szczęśliwy, jeśli będzie mógł nam towarzyszyć. Nie zapominaj jednak o dodatkowym ubranku, jeżeli Twój pies tego wymaga i chroń łapy swojego psa przed lodem!

3. Przytulaj je

Przytulanie podczas czytania nowej książki, którą dostaliśmy pod choinkę lub podczas oglądania tradycyjnych świątecznych filmów, takich jak „Kevin sam w domu” to najprzyjemniejsze momenty zimowych świąt. Jeśli nasze zwierzęta mogą spędzać czas na kanapie, jest to świetna okazja na wspólne przytulanie się i głaskanie.

4. Podaruj im prezent

Duży procent właścicieli, przyznaje się do tego, że przygotowuje specjalne prezenty dla swoich pupili na Boże Narodzenie. W tym przypadku, na pewno dużo przyjemniej jest dawać niż dostawać, a nasze zwierzęta na pewno docenią nową zabawkę, czy nowe posłanie. Taki prezent może być dobrą okazją do pokazania zwierzętom, jak bardzo o nie dbamy i jak bardzo je kochamy.

5. Zabierz je na wspólną wycieczkę

Odwiedzanie naszej rodziny, czy zapraszanie do siebie rodziny i przyjaciół może być jednocześnie ekscytujące i stresujące dla naszych zwierząt, ze względu na obecność nowych ludzi i odwiedzania nowych miejsc. Niektórzy właściciele decydują się wtedy na pozostawienie swojego pupila w domu. Jeśli jesteś zmuszona/zmuszony do pozostawienia swojego pupila na kilka godzin w domu, zwróć uwagę na to, aby były bezpieczne i sprawdź wszystkie pozostawione dekoracje świąteczne przed wyjściem. Możliwe, że Twój pupil jest urodzonym podróżnikiem i święta będą wspaniałą okazją na wspólne zimowe podróże i wspólne spędzanie, tego wyjątkowego czasu.

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…

Obserwuj nas: