4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony 4 października 1931 roku. Jest to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zwierząt, aby pamiętać o swoich ulubionych pupilach, a także o dzikich zwierzętach. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony, aby zwrócić uwagę na ochronę dzikich zwierząt. Jednak kilka lat później zwrócono uwagę także na zwierzęta domowe. Światowy Dzień Zwierząt obchodzony będzie w tym roku po raz 87 i chcielibyśmy skupić się na tym dlaczego kochamy nasze domowe futrzaki. Zebraliśmy kilka powodów, dlaczego lubimy być z naszymi czworonogami i dlaczego lubimy się nimi opiekować.

Światowy Dzień Zwierząt - dlaczego uwielbiamy zwierzaki?

1. Dotrzymują nam towarzystwa

Nie istnieje na świecie żaden alarm, który byłby czulszy od zmysłów naszego psa. Większość psów jest świetnych w pilnowaniu naszego bezpieczeństwa. Natomiast wszystkie psy są niezastąpionymi towarzyszami. Podczas gdy koty i króliki pomagają nam walczyć z samotnością poprzez przytulanie się i zabawne zachowania, psy zmuszają nas do wyjścia na zewnątrz i bycia bardziej towarzyskimi, nawet wtedy, kiedy nie mamy na to ochoty. Psy słuchają także naszych opowieści, wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujemy

2. Uczą nas różnych rzeczy

Pracowity jak pszczoła, przebiegły jak lis, wierny jak pies- te powiedzenia niosą ze sobą bardzo dużo prawdy! Zwierzęta często są kojarzone z pewnymi cechami, opartymi na ich zachowaniu. Japoński Akita inu, Hachiko nauczył nas wierności i lojalności, wszyscy możemy nauczyć się trochę miłości do siebie od kota Garfielda, a nasze zwierzaki są również wspaniałymi nauczycielami, jeśli będziemy tylko uważnie je obserwować i zwracać uwagę na ich zachowanie.

3. Są dobre dla naszego zdrowia

Kiedy wracamy do domu po długim dniu pracy, wyjście z domu na spacer to chyba ostatnia rzecz, na którą mamy ochotę. Lecz kiedy w progu wita nas radosny pies, wpatrujący się w nas swoimi wielkimi oczami, spacer do parku wydaje się być najlepszą opcją na zakończenie naszego dnia. Nasze zwierzęta, a w szczególności psy, wymagają codziennego ruchu i spacerów, które nie tylko nam pomagają utrzymać dobrą kondycję. Codzienna rutyna pomaga nam zebrać rano myśli lub oczyścić umysł po powrocie z pracy. Poza tym, pamiętacie 101 dalmatyńczyków? Ta zmyślona historia wcale nie jest taka zmyślona. Jeśli pozwolimy naszym psom zaprzyjaźnić się z innymi psami, możemy również łatwo zaprzyjaźnić się z ich właścicielami.

4. Są niesamowite

Nasze zwierzaki same się nie zareklamują, ale wszystkie z nich są niesamowitymi stworzeniami z wieloma niesamowitymi umiejętnościami. Czy wiesz, że przeciętny pies potrafi nauczyć się ponad 50 sztuczek, koty potrafią biegać szybciej niż Usain Bolt, a króliki potrafią spać z otwartymi oczyma? To tylko kilka z wielu niesamowitych faktów, ale są to bardzo dobre powody, dla których właściciele swoich zwierzaków mogą wieszać ich portrety na ścianie, czy chwalić się nimi tak samo, jak rodzice chwalą się swoimi dziećmi.

5. Rozśmieszają nas

Któż z nas nie wysyła do swoich znajomych zabawnych memów z kotami! Jednak to właściciele zwierząt najlepiej wiedzą ile zabawnych momentów mogą zapewnić nam nasi czworonożni przyjaciele. Dbanie o nasze zwierzęta, wspólna zabawa zawsze nas rozweseli. Jednak posiadanie obok czworonożnego przyjaciela jest szczególnie korzystne i podnoszące na duchu podczas gorszych dni lub wtedy, kiedy znajdujemy się w dołku.

via GIPHY

Materiały powiązane

Kiedy, dlaczego i w jaki sposób można kąpać kota?

Koty z natury są bardzo czystymi zwierzętami – dużo czasu spędzają na…

Adopcja psa – „przed i po”. Porady na pierwsze 30 dni

W życiu zaadoptowanego psa pierwsze tygodnie spędzone z nowym opiekunem…

Nie zapominajmy o naszych ulubieńcach! – Ważne szczepienia dla psów

Każdy pies biega czasem za swym własnym ogonem, wylizuje lub podgryza…