Aktualne informacje

Światowy Dzień Chorób Odzwierzęcych: jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci oraz zwierząt domowych podczas wakacji

Pozytywny wpływ zwierząt domowych na nasze dzieci jest niezaprzeczalny. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności i empatii, mogą także pomagać im w socjalizacji oraz w radzeniu sobie z lękiem. Z okazji Światowego Dnia Chorób Odzwierzęcych chcielibyśmy zastanowić się nad zdrowotnymi aspektami posiadania zwierzęcia oraz przekazać jak chronić naszego pupila przed różnego rodzaju pasożytami, takimi jak pchły czy kleszcze, oraz różnymi chorobami, które mogą przenosić te stawonogi, a które mogą być potencjalnie niebezpieczne także dla naszych dzieci. Chociaż możliwość narażenia na choroby odzwierzęce może wydawać się niepokojąca, dobra informacja jest taka, że glisty, tasiemce czy leptospiroza a także najbardziej niebezpieczne zoonozy, takie jak wścieklizna, wcale nie muszą stanowić dla nas poważnego zagrożenia. Możemy im łatwo im zapobiec stosując kilka prostych profilaktycznych kroków.

Pchły i kleszcze zimą

Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się jak długo zabezpieczać swojego pupila przed pasożytami zewnętrznymi? Czy czekasz na minusowe temperatury i wtedy zaprzestajesz podawania preparatu na pchły i kleszcze? Jeśli jesteś jedną z osób, która nie zabezpiecza swojego pupila przed ektopasożytami zimą, okazuje się, że popełniasz duży błąd! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ochrony swojego czworonożnego przyjaciela w okresie jesienno-zimowym, przeczytaj nasz artykuł! Twój pupil może się zetknąć z wieloma pasożytami zewnętrznymi praktycznie o każdej porze roku. Niebezpieczne dla niego mogą teraz być między innymi pchły i kleszcze.

Działalność charytatywna: jak wspomóc zwierzęta podczas świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i dzielenia się, czas który spędzamy z bliskimi- nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale także z naszymi ukochanymi czworonogami. Pod koniec roku wszyscy trochę zwalniamy tempo, uspokajamy się, spędzamy więcej czasu w domu, co oznacza także zwracanie większej uwagi na nasze zwierzęta. A tego właśnie nasze zwierzaki potrzebują- miłości i uwagi.

Nigdy nie pomijaj tego kroku, adoptując nowego zwierzaka

9 grudnia Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej Zbliżają się święta miłości i empatii. W tym czasie wielu z nas zaczyna myśleć o przygarnięciu psa lub kota ze schroniska czy nawet z ulicy. Możliwe, że jesteś już świetnie przygotowana/przygotowany na adopcję i posiadasz pełne wyposażenie potrzebne do zapewnienia podstawowych potrzeb swojego nowego pupila. Pamiętaj jednak, że pierwszym Twoim krokiem po adopcji powinna być wizyta u lekarza weterynarii. W dzisiejszym dniu, w którym wypada święto weterynarii, wyjaśnimy Ci, dlaczego wizyta w gabinecie weterynaryjnym jest tak istotna.
Mam psa Mam kota Mam królika
Profilaktyka Ehrlichioza Anaplazmoza Borelioza Babeszjoza Kleszcze Pchły Pchły i kleszcze zimą Wyprowadź na spacer psa ze schroniska Stworzenie domu tymczasowego Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej pies - Pierwsze kroki pies - Częste choroby pies - W lecznicy weterynaryjnej pies - Wskazówki i porady kot - Pierwsze kroki kot - Częste choroby kot - W lecznicy weterynaryjnej kot - Wskazówki i porady królik - Pierwsze kroki królik - Częste choroby królik - W lecznicy weterynaryjnej królik - Wskazówki i porady Informacje dla właściciela Będę właścicielem zwierzęcia Najpopularniejsze zwierzęta