Aktualne informacje

Szczepienie zwierząt: 4 fakty i mity

Opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na całe ich życie, wiążące się z wieloma zadaniami: musimy nie tylko zapewnić naszym zwierzakom szczęśliwe życie, ale również chronić ich zdrowie. Jednym z istotnych sposobów na utrzymanie naszych pupili w zdrowiu są szczepienia. Wiele chorób zakaźnych może być skutecznie zwalczonych, dzięki szczepieniom, które nie tylko pomagają zwalczać infekcje naszych zwierząt, ale także blokują rozprzestrzenianie się chorób w populacji. Niestety w ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele mitów i fałszywych informacji o szczepieniach, które poprzez budowanie nieprawdziwego obrazu dotyczącego szczepień i powodując, że ci, którzy wierzą w „fake newsy” i zaprzestają szczepień, mogą zagrażać naszym czworonożnym kompanom. Rzućmy zatem okiem na najpowszechniejsze mity i obalmy je!

Czy jesteś w stanie ocenić wiek swojego psa?

Jak każdy właściciel, jesteś prawdopodobnie w stanie podać wiek swojego psa w latach, ale czy potrafisz określić czy Twój czworonożny przyjaciel osiągnął już wiek podeszły? Ogólnie przyjęło się, że „ludzki wiek” psa obliczamy mnożąc liczbę jego lat przez 7, ale w rzeczywistości przy określaniu wieku naszych psich przyjaciół należy wziąć pod uwagę więcej aspektów. Zebraliśmy kilka podstawowych informacji, na które należy zwrócić uwagę, aby nasze pupile, które mają już na karku swoje lata, były zdrowe i szczęśliwe: od typowych oznak starzenia, różnic pomiędzy psem-seniorem a psem w wieku podeszłym, po – dla tych szczególnie dokładnych – licznik wieku psa.

28 września – Światowy Dzień Wścieklizny Razem możemy zmniejszyć liczbę przypadków tej choroby

Wścieklizna nie jest chorobą egzotyczną – w Europie wciąż jeszcze jest ona obecna. Stale występuje wśród dzikich zwierząt i mogą się nią zarazić zwierzęta domowe. Wścieklizna to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób odzwierzęcych na świecie. Czy wiesz, że wścieklizna zabija prawie 30 000 dzieci rocznie? Możesz pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się tego niebezpiecznego wirusa! Dowiedz się więcej i zacznij zwiększać świadomość dotyczącą tej choroby w swoim otoczeniu, by świat stał się lepszym miejscem.

Dzień Odpowiedzialnego Właściciela Psa: 3 wskazówki, jak chronić swojego pupila

Mieszkanie z psem to nie tylko przyjemność, ale także przywilej i ogromna odpowiedzialność. Posiadanie psa nie polega jedynie na zapewnianiu mu pożywienia, wody i legowiska, na zabawie w aportowanie i nauce sztuczek. Bardzo ważnym zadaniem jest także dbanie o jego zdrowie. Przedstawiamy 3 kluczowe kwestie związane z ochroną zdrowia Twojego ukochanego przyjaciela i zapraszamy do zapoznania się z przydatną infografiką znajdującą się na końcu artykułu.
Mam psa Mam kota Mam królika
Czy jesteś w stanie ocenić wiek swojego psa? pies - Pierwsze kroki pies - Częste choroby pies - W lecznicy weterynaryjnej pies - Wskazówki i porady kot - Pierwsze kroki kot - Częste choroby kot - W lecznicy weterynaryjnej kot - Wskazówki i porady królik - Pierwsze kroki królik - Częste choroby królik - W lecznicy weterynaryjnej królik - Wskazówki i porady Informacje dla właściciela Będę właścicielem zwierzęcia Najpopularniejsze zwierzęta